XB4

Je čas, na novou Xray 1/10 buggy, nová XB4 ... nová tvůrkyně trendů ... nová šelma, kterou třeba porazit.

Je čas zvýšit laťku v třídě 1/10 buggy. Je čas, na vysokou kvalitu, vysoký výkon a špičkovou podporu a služby v kategorii 1/10 buggy. Je čas, na novou Xray 1/10 buggy, nová XB4 ... nová tvůrkyně trendů ... nová šelma, kterou třeba porazit.
Vytvořit novou platformu do nové třídy je nejnáročnější a velmi obtížný úkol pro designéra RC aut. Výhodou je, že pokud začínáte od nuly, nejsou žádná omezení kromě své fantazie.

Navrhnout a vyvinout tuto buggynu byl neuvěřitelně náročný projekt. Téměř 2 roky jsem strávil ve výrobě prototypů a vývoji. XRAY off-road tým testoval mnoho různých konfigurací široké škály, od konzervativních až po bláznivé.

Jsem velmi šťastný a velmi hrdý na to, že Vám mohu představit finální design zvolený po rozsáhlém testování po celém světě v různých podmínkách některými nejlepšími světovými jezdci podpořenými uměleckým řemeslem našich továrních specialistů xray výroby. Navrženo, vyvinuto a plně vyrobeno na Slovensku, v Evropě, s legendární pozorností XRAY pro detaily, nejlepšími materiály a extrémním výkonem, jsem nadšen představit Vám zcela nový XB4. "

Dipl. Eng. Juraj Hudy
XRAY XB4 designer

Koncept.

XB4 je typický XRAY podvozek- luxusní, profesionální, profi- soutěžní model pro nejnáročnější závodníky, vyvinutý a navržený s důrazem pro ty nejmenší detaily. Vyrobeno z nejlepších evropských materiálů, obráběno pomocí CNC strojů ze Švýcarska a Německa podporovanými prémiovými službami, XB4 je typický XRAY, luxusní mistrovské dílo.

XRAY off-road platforma.

XRAY off-road závodní podvozky získaly ocenění a uznání po celém světě, včetně "Car of the Year" několik ocenění z RC motoristických časopisů po celém světě, podle hlasování o spotřebitelů, a bezpočtu vítězství na všech závodních úrovních, včetně několika Národních a evropských mistrovských titulů.

V průběhu desetiletí XRAY off-road podvozky nastavily nový směr pro prvotřídní kvalitu a bezkonkurenční spolehlivost čímž si získali srdce závodníků po celém světě. XB4 přináší více než stejné vlastnosti z velkých podvozků 1/8 off-road. Během posledních deseti let, XRAY off-road podvozky byly měřítkem pro prvotřídní kvalitu a maximální spolehlivost, získali si loajalitu závodníků po celém světě. 1/10 měřítko XB4 má stejné vlastnosti jako měřítko 1/8

Multi-Flex™ (zkrut podvozku)

XRAY vynález Multi-Flex Technology ™ má za následek některé z nejvýznamnějších mezníků ve vývoji modelů RC aut v posledním desetiletí. Tato inovace, má nejen za následek ocenění a vyznamenání, ale ukázalo se výraznou konkurenční výhodu na okruzích po celém světě, pomáhá xray podvozkům dominovat na závodech na lokálních a národních úrovních.
XB4 je na světě první z 1/10 off-road podvozků, který začlenil Multi-Flex Adjustment Technology, který umožňuje doladění zkrut podvozku pro různé podmínky na trati. "Nezáleží na tom, jestli je trať s nízkou trakce, střední nebo super vysokou trakcí , můžete nastavit zkrut podvozku, aby vyhovoval podmínkám v několika sekundách, a znovu upravit zkrut snadno, i když se podmínky změní. Ještě nikdy nebylo tak snadné profesionálně nastavení zkrutu. Je to další inteligentní inovace od xray.

SOFT

Use soft setting for low-traction, dusty tracks. The car will create a lot of traction with this setting but will have less steering and response compared to stiffer setting.

MEDIUM

Use medium setting for medium-traction tracks. This setting offers good balance between steering responsiveness and traction.

STIFF

Use stiff setting for high-traction tracks where a lot of steering and car response is required.
The more screws used, stiffer the car is and less screws used, softer the car is. Do not remove any other screw except those shown.

Koncept podvozku.

Revoluční a unikátní konstrukce podvozku XB4 s funkcí XRAY Multi-Flex technology. Swiss 7075 T6 hliníkovou páteř a kompozitní podvozková deska jsou pevně smontovány a tím společně tvoří pevnou vyváženou hlavní část podvozku.

Hliníková páteř - tlumí vibrace a pracuje jako hlavní Multi-Flex prvek, který umožňuje výměnu flexu (zkrutu) zvlášť v přední a zadní části vozu.
Kompozitní deska – tlumí vibrace a pracuje jako hlavní Multi-Flex prvek, který umožňuje výměnu flexu (zkrutu) zvlášť v přední a zadní části vozu.

Hliníkové šasi.

Je CNC obráběno z kvalitního švýcarského 2mm 7075 T6 hliníku, je to páteř strategicky obrobena v málo-namáhaných oblastech, aby bylo co nejlehčí aniž by byla ovlivněna pevnost nebo tuhost.

Silná hliníková páteř chrání spodní část vozu v extrémních podmínkách a před nepříznivými skoky. Hliníková páteř je dokonale připevněna na kompozitní rám podvozku a všechny otvory jsou dokonale zapuštěny pro poskytování hladkého povrchu.

Kompozitní rám podvozku.

Přesně navržen a určen kompozitní rám podvozku umožňuje nejen rychlé a snadné Multi-Flex nastavení, ale také jsou na něm umístěny hlavní komponenty vozu. Přední, střední a zadní pohonné ústrojí je opatřeno výčnělky, kterými zapadají do rámu, přičemž zároveň kompozitní rám poskytuje místo pro všechnu elektroniku.

Podvozková vana obsahuje vyztužovací podpěry v obou směrech v podélném i příčném. Konstrukce vany zajišťuje dokonalou ochranu před tratí i po stranách bez nutnosti dalších komponentů.

Vyvážení podvozku

Umístění elektroniky bylo navrženo s důrazem na optimální rozložení hmotnosti . Při návrhu prototypů bylo několik různých rozložení váhy testováno a shromážděno množství dat.
Lože motoru jsou orientováno na přední pravé straně se servem, regulátor a přímač je na opačné straně pro doržení rovnováhy.

Umístění elektroniky

Všechna elektronika může být pohodlně umístěna uvnitř složeného rámu podvozku. Držák serva je upevněn pomocí 2 šroubů pro snadnou a rychlou výměnu.

Za servem je zde spousta prostoru pro regulátor a přijímač.
Vodiče mezi motorem a elektronikou jsou směrovány přes kanál v centru podvozku, který zajišťuje, že nebudou zasahovat do hnacích hřídelí nebo jiných rotujících částí. Podvozek má také klipy pro směrování drátů baterie.

Držák motoru

Lože motoru je další chytré a inovativní řešení od Xray. Motor je spojen s excentrickou deskou, která je vložená do držáku motoru. Konstrukce tohoto systému umožňuje rychlé a snadné otáčení motoru, čímž se dá nastavit zubová vůle, i přesto že motor drží pouze pomocí jediného šroubu.

Aby bylo zajištěno, že motor nevypadne po vážné havárii, nebo když držák motoru není dostatečně utaženy, má deska bajonetový upevňovací systém, který zabrání tomu, aby byl motor uvolněn od držáku motoru. Při otáčení motoru a upevňovací desky opačným směrem, může být motor rychle odstraněno z držáku motoru.

Vyjmutí motoru nebo upravit zubovou vůli nebylo nikdy pohodlnější a rychlejší.

Hnací ústrojí.Hnací hřídele.

XB4 hřídele (CVD) jsou vyrobeny z světově proslulé pružinové HUDY oceli ™. Některé hnací hřídele jsou nejtenčí na světě, protože si to mohou, při své pevnosti dovolit.

Kalené hnací hřídele poskytují bezkonkurenční životnost a spolehlivost.

CVD Hřídele mají také kompozitní bezpečnostní límec, který zajišťuje, že pin nikdy nemůže vypadnout.

Domky Diferenciálů

Xray je skutečná pozornost i těm nejmenším detailům, R & D a inženýři byli pozorní v návrhu domků diferenciálu. Unikátní přepážky umožňují super rychlou a pohodlnou výměnu diferenciálu a jeho servis od demontáže vás dělí pouze 4 šrouby. Tato super rychlá výměna diferenciálu je k dispozici jak v předu tak i v zadu.

Planetový diferenciál

XB4 planetový diff zaručuje zvýšené zatáčení při akceleraci v zatáčte, které je nutné pro téměř všechny typy tratí, je ideální jak pro koberce tak pro hliněné tratě.

Super-hladký převod diferenciálu zahrnuje kompozitní pouzdro a kryt s integrováným ozubením . Vnitřní ozubená kola jsou precizně lisované z odolného kompozitu. Xray vyvinul smíšený kompozitní materiál zajišťující vysokou životnost a super-hladký a efektivní provoz.

Bezúdržbový diferenciál je věc, která bude přínosem pro závodníky všech závodních úrovních. Když je diff správně postavený, není potřeba údržby po velmi dlouhou dobu. Pro časté výměny oleje, Vás bude chránit náš speciální těsnící systém.

Unašeče

Chcete-li snížit rotující hmotnost, jsou tu super-lehké unašeče vyrobeny z HUDY Spring Steel ™ materiálu, který nám umožňuje dodatečně odstranit materiál na vnější části unášečů, čímž se dále snižuje hmotnost bez ovlivnění životnosti. Vnitřní část unašeče je navíc ručně broušena pro maximální dokonalost a perfektní lícování do diferenciálu.

Tyto unašeče jsou kaleny pomocí Xray vlastního speciálního vytvrzovacího procesu,který poskytuje prodlouženou životnost a spolehlivost.

Kluzná spojka

Výkon z motoru je přenášen na hnací ústrojí pomocí nastavitelné kluzné spojky s rychlým a snadným laděním.

Unašeče spojky jsou super lehké a vyrobené z HUDY Spring Steel oceli a jsou dodatečně tvrzené pro extra životnost a spolehlivost.

Čelní ozubené kolo

Přesná lisovaná ozubená kola jsou vyrobena z exkluzivní Xray tajné směsi kompozitního materiálu, která umožňuje zařízení lehce běžet a ještě být dostatečně robustní, pro zvládnutí vysokého výkonu střídavých motorů.

Čelní ozubená kola jsou navržena tak, aby měli nejnižší možnou hmotnost při největší možné pevnosti. Každé kolo je vyraženo s číslem počtů zubů pro snadnou identifikaci.

Geometrie zavěšení

Správná geometrie odpružení je jedním z nejdůležitějších faktorů jakékoliv podvozku. Zároveň je také jedním z nejtěžších a nejnáročnějších úkolů, pro konstruktéra.

Zavěšení je:

 • Konstrukce a tvar jednotlivých závěsů
 • Flex a tvrdost
 • Použité materiály
 • Montážní systém
 • Geometrie a umístění kloubů


Zavěšení ramen, zavěšení bloků, světlost podvozku, každá část byla speciálně navržena pro 1/10 off-road závodní platformu aby jízdní vlastnosti byly vždy perfektní za všech podmínek.

V průběhu let XRAY úspěšně získal a využil rozsáhlé znalosti o navržení geometrie a tuhosti, která byla použita při navrhování závěsů. Ultra-lehké díly zavěšení jsou lisované ze speciálního kompozitního materiálu, který umožňuje, že části jsou velmi lehké a přitom velmi odolné.

V XB4 jsou díly zavěšení inspirované starším bratrem XB9, přesto znovu navrhované pro menší 1/10 platformu.

Závěsné držáky.

Hliníkové držáky zavěšení jsou vybaveny integrovaným tlumícím nastavením (ISS), který umožní rychlé, snadné a pohodlné nastavení geometrie nastavení. Tento koncept XRAY byl poprvé představen v XB8 a nyní byl přenesen do modelu XB4.
Pomocí excentrických pouzder, které jsou vkládány do hliníkových závěsných bloků jakož i další používání závěsných podložek, může být XB4 geometrie odpružení zcela upravena, včetně:

 • Záklonu rejdového čepu
 • Příklonu a odklonu kol
 • Přední a zadní příklony ramen
 • Přední a zadní Roll-center
 • Přední předklon ramen
 • Zadní záklon ramen
 • Rozvor
 • Rozchod
Kompletní sada různých excentrických pouzder je v základním setu stavebnice. Pouzdra jsou vložena do hliníkových držáků, které jsou vyrobeny z prvotřídního švýcarského hliníku 7075 T6.

Zavěšení ramen.

Ramena jsou jednou z nejdůležitějších částí každého modelu, protože přímo ovlivňují manipulaci a závodní vlastnosti vozu. XB4 ramena jsou výsledkem dlouhodobých zkoušek různých vzorů a rozvržení. Délka, tloušťka, pružnost, geometrie závěsných bodů a použitých materiálů ... to všechno jsou pojmy a detaily, které musely být důkladně přezkoumány pro vytvoření optimálního závěsu ramen.

Exkluzivní kompozitní směs, určená pro ramena je perfektní rovnováha mezi spolehlivostí a výkonem. Ramena sama o sobě jsou dostatečně pevná, aby reakční doba byla co nejkratší, přesto dostatečně měkká, aby poskytovaly extrémní trvanlivost.

Řídící bloky.(Céčka)

1-dílné řídící bloky jsou velmi lehké a přesto jejich konstrukce z nich dělá velmi tuhý a pevný díl. Nenastavitelný úhel je přednastaven pro 9 °. Střed osa kola může být snadno a rychle upravena vložením různé tloušťky podložek mezi kamenem a céčkem.
C- bloky mají velké otvory pro rychlejší a snadnější montáž / demontáž z CVD poloos. Celá CVD sestava může být snadno vložena.

Přední část podvozku má integrovaný záklon 8 ° Pomocí ISS zavěšení je možné celkový úhel záklonu rejdového čepu nastavit mezi 16-20 °

Řídící bloky.

Drobné přitom tvrdé bloky řízení jsou lisované ze speciální kompozitní směsi pro maximální pevnost.

Kompozitní vložky řízení umožňují velmi rychlé a pohodlné nastavení roll centeru pomoci podložek mezi céčkem a řídícím blokem.

Pro maximální spolehlivost hnacího ústrojí jsou větší 5x12 kuličková ložiska použita v krajní poloze se zvýšenou dynamicitou zatížení. Na vnitřní poloze jsou menší 5x10 kuličková ložiska, které snižují rotační hmotnost.

Lower Roll Center

When the longer bushing is used at the top, the roll-center is in lower position. Recommended for rough track to gain stability.

Higher Roll Center

When the longer bushing is used at the bottom, the roll center is in higher position. Recommended for smooth track to gain more steering.

Zadní kameny.

Velmi kompaktní zadní kameny jsou malé, ale díky speciální kompozitní směsi jsou také velmi silné.

Nižší roll center má 2 různé pozice a na horním roll centru má 3 různé polohy. Zadní kameny mají záklon úhlového čepu 0 °

Pro maximální spolehlivost hnacího ústrojí jsou větší 5x12 kuličková ložiska použita v krajní poloze se zvýšenou dynamicitou zatížení. Na vnitřní poloze jsou menší 5x10 kuličková ložiska, které snižují rotační hmotnost.

Zadní kameny jsou upevněny na čepu, a jsou vymezeny pomocí podložek, kterými si lze lehce upravit rozvor kol.

Alu Šestihranné unašeče

Ultra-lehké 14mm unašeče kol jsou CNC obráběny ze švýcarského 7075 T6 černě-lakovaného hliníku.

ALU hex náboje jsou speciálně opracované pro snížení rotující hmotnosti. Zároveň umožňují lehkou montáž kol.

Chcete-li nastavit šířku podvozku, volitelné offsety jsou k dispozici -0.75mm a 0,75 mm.

Dual Arm řídící systém.

Dual Arm Systém řízení je velmi jednoduchý, ale účinný a má integrovaný snadno nastavitelný servo saver.
Ackermann jde snadno a rychle seřídit pomocí přidávání a ubírání podložek pod spojovačkami.

Bump steer se snadno nastavuje pro vyšší agresi vložením podložky mezi řídící blok a spojovačku.

HUDY Spring Steel ™ Spojovačky

Pro zajištění maximální spolehlivosti všechny Spojovačky jsou vyrobeny ze speciálního HUDY Spring Steel™ materiálu s tvrdým povrchem a houževnatým jádrem. Tyto velmi odolné spojovačky jsou použity na celém podvozku.

Sloupky Karoserie

Silné 6mm sloupky jsou vyrobeny ze speciálního kompozitního materiálu, který poskytuje maximální odolnost. Boční podpěry zlepšují oporu karoserie.

Top Deck.

Top deck je vyrobený z vysoce kvalitního 2,0 mm grafitu a jeho hlavním konstrukčním účelem není jen držet domky diferenciálů, ale také posiluje podvozkovou sestavu s jež připojuje i přední domek diferenciálů a přepážku s centrálním systémem pohonu.

Držák baterií.

Chcete-li vyměnit baterii je to snadné a rychlé. Kompozitní držáky drží baterii pomocí dvou klipů a tak lze baterie snadno zaměnit.

Držáky tlumičů.

Držáky tlumičů jsou vyrobeny z prvotřídního 3.0mm grafitu a jsou velmi lehké i velmi pevné. Přední a zadní držáky tlumičů mají více pozic pro uchycení tlumiče. Zadní také drží držák křídla.

Big Bore Tlumiče.

Dobře postavené a spolehlivé tlumiče jsou velmi důležité pro správnou funkci podvozku na každý typ trati. Tlumiče na XB4 byly speciálně navrženy tak, aby se stavěly jednoduše, fungovaly výborně a spolehlivě. Pozornost byla věnována i těm nejmenších detailů během procesu navrhování, stejně jako v průběhu dlouhodobých testů v různých podmínkách na tratích.
V Big Bore tlumičích nejsou membrány ,
ale stále umožňují snadné konzistentní nastavení
pomocí odvzdušňovacího šroubu (cap design).

Up-stopy se nastavují pomocí pryžových O-kroužků, zatímco
down stop se nastavuje pomocí kompozitních podložek pod písty.

Hliníkové tělo, spodní matice i čepička tlumiče jsou vyrobeny
z prvotřídního švýcarského hliníku 7075 T6 pro maximální
odolnost a pevnost. Vše je černě nalakováno.

Písty jsou vyrobeny z Derlinu a jsou vylisovány použítím Super přesné formy. Existuje několik typů pístů s různými průměry a počtem otvorů pro přesné nastavení tlumiče. Pro vlastní nastavení je dokonce řada prázdných pístů.

Pístnice jsou vyrobeny ze speciální oceli, jsou přesně broušeny pro maximální plynulost a navíc kalené pro zvýšení životnosti.

Pružiny

XB4 pružiny byly speciálně navrženy pro Big boore tlumiče.

Pružiny, stejně jako všechny ostatní Xray parametry, jsou ručně měřené, vybírány a porovnávány do párů, aby byla zaručena přesně stejná délka a tlumící vlastnosti.

Existují dva typy pružin v nabídce:

Lineární – tuhost pružiny je konstantní po celou dobu stlačení pružiny. Jako tuningové díly jsou dodávány pružiny s různými tuhostmi.
Progresivní - Hlavní výhoda a přínos progresivních pružin je, že auto se nejprve jeví jako měkké, aby poskytovalo maximální trakci. Současně, když podvozek začne rolovat, ve středu zatáčky, tuhost pružiny se postupně zvyšuje až do doby kdy funguje jako tužší pružina, která umožňuje podvozku udržení maximální rychlosti v zatáčce. Každá z pružin je laserem označena pomocí proužků, čím více proužků je na pružině, tím větší má pružina tuhost.

Silikonové oleje.

Xray Premium Silikonové oleje jsou vyráběny v Evropě. Specializované oleje vyrobené prvotřídním výrobcem; tyto nové oleje byly výhradně vytvořeny pro Xray. Každá dávka oleje je laboratorně testována a kalibrována, aby byla zajištěna maximální rovnoměrnost dávek. Na základě cSt ratingu, bude nová řada olejů snadně identifikovatelná.

Jestli-že se podíváte na set up Xray týmových jezdců, můžete si být jisti, že oleje, které dostanete na vaše auto budou stejné, jako používá tovární závodní tým, čímž je zajištěna maximální vypovídací schopnost továrních set-upů .

Stabilizátory.

Stabilizační tyče jsou vyrobeny ze speciálního materiálu pružinové oceli, které stabilizují auto vpředu i vzadu. Stabilizátory se lehce připevňují na domky diferenciálů.

Oba přední a zadní stabilizátory jsou vzájemně zaměnitelné, protože mají stejný design a tvar. Tloušťka každého stabilizátoru je laserem gravírována pro snadnou identifikaci.

Kuličková ložiska.

Kompletní sada 22 vysokorychlostních uzavřených kuličkových ložisek je používána pro celé hnací ústrojí, aby byla zajištěna maximální účinnost. Všechny ložiska jsou namazána olejem Aero Shell ® Fluid 12 pro maximální hladkost a dlouhou životnost.

Zadní křídlo.

Stylové a efektivní zadní křídlo bylo navrženo tak, aby dokonale fungovalo s originální Xray XB4 karoserií. Je vyrobeno ze silného Lexanu. Křídlo se montuje na držák křídla pomocí šroubů s velkými podložkami, pro vysokou trvanlivost křídla. .

Karoserie.

To je vysoký výkon s nízkým profilem. Aerodynamická karoserie byla navržena tak, aby XB4 dokonale seděla a pracovala při většině podmínek a na různých tratích. Přední a zadní část karoserie byla navržena tak, aby byl přítlak maximální pro stabilitu vozu. Karoserie je na stranách plochá, aby proudění vzduchu bylo co nejplynulejší,
čímž se zajistí stabilita vozu. Na horní části střechy jsou dva průtokové otvory pro
správné proudění vzduchu. Karoserie je vyrobena z vysoce kvalitního lexanu.

Ráfky.

Speciálně konstruované ráfky jsou zahrnuty ve stavebnici. Jsou ideální pro vysoké tempo závodění a jsou vyrobeny z velmi pružného materiálu, ale jsou stále odolné proti nárazům.

Strana ráfku je navržena aerodynamicky pro maximální výkon.

Zvláštní rysy kola jsou viditelné zevnitř - posílení žebra je navrženo tak, aby byly stabilní a přitom se odstranila deformace.

Kola jsou navržena pro šestihrany.

Chassis Balance.

The chassis design focuses on balanced weight distribution and weight transfer. The chassis features pre-drilled holes for additional weights for optimum car balancing. Centerline holes are pre-drilled for easy balancing with the HUDY Chassis Balancing Tool #107880.

Možnosti nastavení.

Rozsáhlé a působivé možnosti nastavení zahrnuje:

Grafitová vazelína.

XB4 obsahuje exkluzivní HUDY grafitovou vazelínu, která je vysoce výkonná, moderní technologie polotekutého maziva, které má vysokotlakou odolnost, díky grafitu, který je ve velkém množství v vazelíně rozptýlen. Vazelína je určena především pro mazání rotačních dílů a zatížených ozubených kol. Kromě poskytování vynikající únosnosti, je vazelína navržena tak, aby měla výbornou přilnavost. Tuk, který je v ní také obsažen, snižuje opotřebení a zvyšuje životnost součástek.

Set-up kniha.

XB4 je jedním nejvíce nastavitelným terénním podvozkem na světě. Ať už jste závodní fanatik, nebo klubový jezdec, můžete si velmi snadno nastavit XB4, aby vyhovovala vašemu závodní stylu, závodní dráze a všem podmínkám na trati. Chcete-li plně pochopit set-up možnosti navrhujeme legendární HUDY Set-up knihy, uložené s více než 50 stran kvalitního zobrazení a snadno čitelným RC auto set-upem. Ať už jste začátečník nebo zkušený závodník, můžete se snadno naučit mnoho set-up tipů a triků, a zlepšit své set-up dovednosti. XB4 set-up book je k dispozici ke stažení jedině na www.hudy.net

XRAY Návod.

Xray návody se staly standardem, který je prostě nejlepší na světě, který můžete k RC autu dostat. Ať už jste začátečník nebo už zkušený závodník, všechny pokyny jsou přímočaré a snadno pochopitelné. Celobarevný návod obsahuje velké 3D ilustrace, které zobrazují všechny montážní detaily nejjasnějším způsobem.

XRAY VIP péče o zákazníka.

Vlastnit Xray závodní model je zážitek sám o sobě. Nejenže budete vlastnit nejkvalitnějších luxusní model na světě, ale také se stanete členem prestižní rodiny Xray vlastníků s přímou podporou a servisem z xray továrny.
XRAY vám přináší nejvíce set upů na internetu. Dění v závodech a nejnovější produkty vývoje. Pokud máte jakékoliv dotazy, problémy nebo připomínky, můžete požádat Xray podpůrný Team nebo jakékoliv XRAY továrního jezdce na fóru. Můžete dokonce nahrát vlastní sadu-set up listů nebo stáhnout tisíce jiných set-up listů zcela zdarma. A toto je vše jenom začátek ve Vaši podpoře.