XRAY T4'14

“Her XRAY arabasının temelinde yüksek performanslı yarış arabalarına olan tutkumuz kati mükemmelliyetçilik, akılcı tasarım, engin tecrübe mirasımız ve başarılarımız birleşmektedir. Her şeyi ile yeni bir platform yaratmak demek aracın bir çok parçasının yeniden-mühendislik ve yeniden tasarımı kapsamaktadır. Fabrika takımının dünyanın heryerinde yaptığı binlerce saatlik pist testler, binlerce saatlik AR&GE ve protatip çalışması şu anki yarış araçı ile sonuçlandı, Herşeyi ile kendi tesislerimizde XRAY den beklenilen ekstrem hassasiyet ile üretilmiş ve işlenmiş bir şahaser. Yeni T4 ü size sunmaktan gurur duyuyorum.”

Martin Hudy
XRAY T4 tasarımcısı

Kazanma mirası.

1999daki ilk XRAY yol aracının çıkışından beri, XRAY 1/10 elektirikli yol araç segmentinde yarış sahnesindedir. XRAY ürün gammının devamlı gelişim ve evrim göstermesi devamlı artan performansı beraberinde getirmektedir. Bir çok sınıfta, local, bölgesel, ulusal ve uluslararası seviyede kazanılan sayısız zaferler, XRAY’i yol aracı segmentinde ölçü olarak kabul gören standart olarak kabul görmesine neden oldu. İşçilik, XRAY kitlerinin dayanıklılığı ve performansı artık bir efsanedir. Yeni XRAY 1/10 elekririkli yol aracı platforumu, XRAY T4’ü size sunmaktan dolayı memnunuz... .. yeni efsane.

2014 Yeni Özellikler:

Şasi.

T4’14 her türlü pist koşulları için özellikle tasarlanan yeni daha dar şasiye sahiptir. Şasi 89mm genişlikte (önceki T+ şasesine göre 5mm daha dar) tutunma ve direksiyon hakimiyeti için geliştirilmiştir. Teni şasi yeni salıncak montaj parçalarını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır- T4’14 deki en göze çarpan geliştirme budur.
2,2mm kalınlığındaki şasi en iyi kalite grafit malzemeden CNC-işlenmistir. Şasi bazı opsiyonel parçaların, şasi ağırlıkları, grafit motor koruyucu, grafit ayarlanabilir pil tutucu ve pil tutucu kayış için deliklere sahiptir.

LiPo kapasitelerindeki artış sebebi ile gelen ek ağırlık ve güçleri artmış modern kömürsüz sistemleri destekleyecek elektironikler nedeni ile ağırlık dağılımı ve denge karakteristiği geliştirilmiştir.Şasi ağırlığın aracın orta çizgisine en yakın olacak şekilde tasarlanmıştır.

Şasinin ön ve arka kısımları stratejik olarak maksimium direksiyon ve tutunma sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı

Üst Şase.

Yeni üst şase tasarımı, opsionel alüminyum direk eklenmesine imkan vermektedir. Bu aracın esneklik karakterini etkilemektedir. Direk eklenmesi ve arka diff yuva vidalarının çıkarılması arac daha fazla tutunmaya, aracın daha kolay kullanılmı ve aracın gaz anında daha atak olmasını sağlamaktadır. Düşük tutunma yada cok yüksek tutunma ortamları için önerilmektedir. Düşük yada orta seviye tutunmada üst saseyi direksiz kullanılması önerilmektedir.
Yeni üst şase daha dar diff yuvaları için geliştirilmiştir. Üst şasenin arka kısım şekli özellikle maksimum tutunma ve viraj dönüşleri için tasarlanmıştır. Üst şase en iyi kalide 2mm grafit malzemeden üretilmiştir. Opsiyonel kayış gergisi üst şaseye takılabilinir.

Salıncak Tutucular.

T4’14 yeni alüminyum salıncak tutucuları entegre salıncak ayarları(ISS) özelliklerine sahiptir, bu aracın süper hızlı ve kolay bir şekilde salıncak geometrisinin değiştirilmesini mümkün kılmaktadır. XRAY konsepti ilk önce XB8 üzerinde geliştirilmis ve şimdi 1/10 ölçekli yol araçlarına taşınmıştır

Salıncak tutucular daha dayanıklı salıncak kol montajına imkan vermektedir. Yeni salıncak tucucular ile en sert kazalarda bile aracın geometrisi değişmemetedir. Yeni montaj sistemi sayesinde salıncaklar daha rahat hareket etmekte bu da araca daha cok tutunma ve köşelerde arac daha seri kullanım buda direksiyon karakterteristiğini pozitif etkilemektedir.
Süspansiyon tutucular CNC-işlenmiş, en iyi kalite 7075 T6 İşviçre alüminyumundan üretilmiştir. Mümkün olan en hafif ve en güçlü şekilde aracın çercevesini destakleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Süspansiyon tutucular iki çeşittir, her biri istenilen sürüş karakterini-stabilite, tutunma ve esneklik- yansıtacak şekilde tasarlanmış ve seçilmiştir.

I.S.S. Salıncak Tutucular .

Eksantrik suspansiyon burçları alüminyum süspansiyon bloklarının ve ayrıca süspansiyon pulları sayesinde XB9E süspansiyon geometrisi komple bir şekilde ayarlanabilir. Ayarlanabilecekler:

Salıncak Kolları.

Yeni salıncak kolları yenilikçi SFATM (Suspension Flex Adjustment-salıncak esneklik ayarı) özelliklerine sahiptir düşük tutunma yada yüksek tutunma pist koşullarına göre salıncakların sertliğini uygun olan opsiyonel grafit sertleştirme parçaları ile salıncağın sertliği ayarlanabilecektir. Yeni salıncaklar grafit sertleştiricilerin bağlanabileceği 4 deliğe sahiptir. Deliklerin çevresi maksimum dayanıklılık için güçlendirilmiştir.

Ön salıncak 2mm uzatılarak yeni salıncak montajına daha uygunlaştırılmıştır

Grafit Sertleştiriciler.

Tamamı yeni, yenilikçi ve eşsiz SFATM grafit sertleştiriciler salıncakların esnekliğini farklı pist ortamlarına göre kolaylıkla yapabilmeyi sağlamaktadır.

Düşük yada yüksek tutunma ortamı darketmeksizin akıllı grafit setleştiriciler gereken ortama uyum sağlanmasını sağlar. Yarışın başında tutunma düşük ise salıncaklar SFATM grafiftler olmadan kullanılabilir ancak tutunma arttığı zaman, salıncaklar daha SFATM grafit parçalar takılarak serleştilirebilinir bu sayede daha stabil ve kolay kullanım sağlanır. Grafit parçalar şıkanlarda maksimum stabilite ve seri direksiyon yeteneği kazandıracak.
1,6mm yüksek kalite CNC-işlenmiş grafit malzemeden üretilmiş parçalar, kolaylıkla takılıp sökülebilir.

Sertleştirme parçaları sadece opsiyonel olarak mevcuttur

Motor Montaj Ayağı.

Yeni motor montaj ayağı motor vidalarının girdiği yerde oluklara sahiptir, vidaların motor mounta gömme olarak girebilmesi bu sayede büyük pinyonların stok sınıflarında daha rahat takılabilmesine imkan tanınarak vida ve pinyon temasının engellendi.
Motor montaj ayagı diff yuvasından uzaklaştırılarak istenilmeyen burkulma engellendi. Motor montaj ayagı şaseye 2 vida ile tutturularak m3 somun ile burkulmadan uzak platform oluşturuldu.

Motor ayağı CNC-işlenmiş ve en iyi kalite 7075 T6 isviçre alüminyumundan ve renki kaplanarak dikkat çekici görünüş sağlandı

Mil Perdeleri.

Yeni tasarlanmış mil perdelerinin üst şaseye bağlanan vidaları ön/arka yada hepsi sökülebilir. Rulmanlar mil perdelerine sabitlenmiş olduğu için oynama yapmayacaklar. Bu esneklik ayarlarının yapılabilmesi ve farklı pist ortamlarına ve zeminlerine uygunluğu artıracaktır.

Malzeme 7075 T6 İsviçre alüminyumundan üretilmiş ve turuncu anodize edilmiştir

Direksiyon Plakası.

Yeni direksiyon plakası daha fazla köşelerde daha iyi dönüş vermektedir. Bu sayede arac şikanlarda daha stabil ve daha kolay kullanıma sahip olmaktadır. Geliştirilmiş direksiyon karakteristiği kazanabilmek için direksiyon bağlantısı 8,5mm uzakliğa çekildi. 7075 T6 İsviçre alüminyumunda üretilen malzeme tutuncu anodize edilmiştir

Süspansiyon Yayları.

Aracı birçok yarış ortamında daha stabil ve kolay kullanılabilir kılmak içim 2.5C lineer yaylar T4’14 için hem ön hemde arkada şecilmiştir. Lineer 2,5C yaylar direksiyon, tutunma, stabilite ve tepkime arasındaki en iyi dengeyi sunmaktadır.

4S yayları- daha önceki bütün XRAY yayları gibi- manuel olarak ölçülerek, seçilerek ve eşleşririlerek çift halie getirilmiştirleri. Bu sayede hassas bir şekilde eşit uzunluk ve tepkime karakterleri aynı olacak şekile getirilmiştir.

Alüminyum Diferensiyel Yuvaları.

Yeni ultra-alçak ve merkezlenmiş ağırlık dağılımlı T4 platformunda diff yuvaları komple olarak yeniden tasarlanmıştır.

Şasi merkezine konumlandırılmış küçük ve hafif yuvalari şasi, daha fazla tutunma, direksiyon ve balans sunmaktadır.

Bütün 4 dif yuvasu, aynı tasarımı paylaşmakta, bu sayede yedek parça ihtiyacı azalmakta ve parça uyumluluğu artırılmaktadır. Sağ ve sol orta mil ayaklarıda aynı tasarımı paylaşmakta ve birbiri ile yer değiştirilebilmektedir.
Bütün diferensiyel yuvaları- CNC işlenmiş 7075 T6 İsviçre alüminyumdan tasarlanmış ve en hafif ve mümkün olan en güçlü desteği aracın çercevesine vermektedir.

Diff yuvaları anodize edilerek ayrıştırıcı turuncu renge döndürüşmüştür (renk ürünler arasında farklılık gösterebilir). XRAY in efsanevi detaycı ilgisini pahlı kenarlarda görülebilinir.

Tescilli Süspansiyon Geometrisi.

Dar salıncaklar, küçük ön ve arka salıncak blokları, küçük acnak sağlam direksiyon blokları, süspansiyon sisteminin her parçası yarış tepkimesi karakterini taşıyarak yer yarış ortamına göre üretilmiştir. Yıllar boyunca, XRAY, salıncak geometrisi üzerine engin bir bilgi bankası oluşturmuştur ve kendi geliştirdiği süspansiyon sertlik teknolojisi, salıncak parçaların tasarımında kullanılmıştır.

Ultra hafif salıncak parçaları çok özel kompozit malzemeden, yeterince hafif ancak yüksek performanslı yarışlarda dayanacak kadar sağlam üretilmiştir.

T4 platforumu T3 zamanından beri optimize edilmliş salıncak parçalarına sahiptir. Salıncaklar optimize tek delikli süspaniyon pozisyonuna ve entegre edilmiş denge çubuk montajlarına sahiptir. Arka salıncaklar 3 ayrı denge cubuğu montaj imkanı vermektedir

Süper Alçak Profilli (SLP) Süspansiyonlar.

T4 süspansiynlar tamamı ile yeniden tasarlanmıştır. Herşey yeni ve süspansiyon hazneleri alüminyumdur.

SLP süspansiyonlar daha düşük ağırlık merkezili araç ve maksimum stabilite için tasarlanmışrtır yeni SLP süspansiyonlar ile T4 daha düz ve şikanlarda daha rahat kullanım ve tutunma kaynaklı taklalara karşı daha dirençlidir. Yüksek hızlı köselerde daha fazla hız yapmanıza imkan vermiştir.


Süper Alçak Profilli(SLP) süspansiyonları T3 süspansiyonlarına göre 8mm daha kısadır.


Süspansiyon hazneleri CNC-işlenmiş ve en iyi kalite 7075-T6 İsviçre alüminyumundan ve daha uzun ömür için sertleştirilmiştir. Süspansiyonlar kısaltılmış süspansiyon haznelerine ancak daha geniş çaptadır. Bu sayede T3 deki kadar yağ almaktadır.


SLP süspansiyonları yeni süspansiyon kapakları, süspansiyon yakaları, yeni pistonlara ve yeni kompozit parçalara sahiptir. Süspansiyonlar ayrıca memran ve sünger eklentiler ile seri süspansiyon çalışmasını mümkün kılmaktadır. Süspansiyon şaftları özellikle sertleştirilerek uzun ömür ve maksimum güç sağlanmıştır.

Süspansiyon Kuleleri.

Yeni SLP süspansiyonların etkisini maksimize etmek için hem ön hemde arka süspansiyon kuleleri yeniden tasarlanmış ve 15mm alçaltılmıştır bu sayede mümkün olan en düşük ağırlık merkezi sağlanmıştır. En iyi kalite 3.0mm grafit, süspansiyon kulaleri daha küçük, daha hafif, daha kompakt ve güç testlerlerden sonra gaz anında direksiyon etkisi için yarışa özel ayarlanmıştır.

Üst Tutucular.

Yeni dar dif yuvalarının tamalayıcı yeni üst dif yuva kapakları yeniden tasarlandı. 3 farklı yuvarlanma merkezi pozisyonu ile yuvarlanma merkesi ayarlamak hızlı ve kolay olmaktadır.

Ayrıca kapak yüksekliği önceki platforuma göre 2mm alçaltılmıştır bu ek olarak yuvarlanma merkez ayarları seçeneklerinin şim ekleyip çıkarılarak yapılmasını ince ayar yapma şansı vermiştir.

Kendini ıspatlamış yuvarlanma merkezi pozisyonlarını yeni dar diff yuvalarında saplamak icin kapak tasarımlarına ayar noktaları dışarı atılmıştır.

Rulman Tucucular.

Ayarlanabilir rulman eksantriok tutucuları dar diff yuvaları için geliştirilmiştir. Daha önceki XRAY tasarımlarındaki gibi ön ve arka dif yuvaları kayış gergisi entegrelidir. Ve eksantrik tutucular yardımı ile gergi ayarlanabilir. Bu sayede ayrı kayış gergisine gerek duyulmaz ve sürtünme azaltılır ve aktarım verimliliği artar.

Merkezi Servo Montajı.

XRAY tarafından bulunmuş ve tasarlanmış merkezi sevo montajı T4 üzerinde standardtır.

Şık mount servonun şasi üzerinde şaseye temas etmeden montaj şansı vermekte bu sayede burkulma olmamakta ve tutunma artışı sağlanmıştır.
7075 T6 İsviçre alüminyumu standlar şasenin ortasına mükemmel dengede ve esneklikle yerleştirilmiştir. Ayrıca yüksek kalite servo plakası servoyu yukarı kaldırmaktadır.

Servo Koruyucu.

XRAY’in popüler servo koruycusu T4 içik geliştirilmişdir. Direksiyon bağlantı ayarlamaları daha kolay ve ek olarak farklı pozisyonlardada yapılabilinir. Servo koruyucu 4 yaya sahiptir. Güş yanında hasas direksiyon hakimiyeti sunmaktadır. Ancak kazalarda servoyu koruyacak kadar da esnektir. Sevo koruyucu değişebilir parçaları sayesinde popüler servolara uygundur.

Denge Çubukları.

Daha dar ön ve arka diferensiyel yuvalarında kullanılmak üzere yen denge çubukları tasarlanmıştır. 1,4mm ön ve 1.2mm arka denge çubukları kite dahildir. Tam seri opsiyonel denge çubukları ince ayarlar için temin edilebilinir.

Kolay tanımlama için denge çubukları üzerinde laser-kazınmış cizgiler (kalınlığını anlatır), kolay ve anında tanıma sağlar.

Denge çubujkları kompozit tutucular tarafından ön ve arka diff yuvaları üzerine ve salıncaklar üzerindeki dege çubuğu montaj yerlerine takılabilinir. Arka denge çubuk montaj lokasyonu T4 üzerinde geliştirlmiş ve yatay pozisyonda daha kolay ulaşılabilinir.

Arka Bağlantılar.

Aracın stabilitesi ve dönüş süratini artırmak için T4 de sert “H” bağlantılşarı kullanılmıştır

Aska bağlantıları 0° topuk açısına sahiptir, sabtilte ve salıncak geometrisinin sert kazalarda bile değişmesini engellemektedir. İki farklı yuvarlanma merkezi ayarı mevcuttur ayrıca yuvarlanma merkezi posizsyonları bağlantı ve gerdirme arasına şim eklenerek değiştirilebilinir.

Arka bağlantılar küçük ama sağşam 5x10x4 rulmanlara sahiptir.

Arka bağlantılar iki varklı malzemeden üretilmiştir ve özellikle farklı yarış ortamları için karışımlar hazırlanmıştır. Orta “M” sertlği opsiyonel olarak temin edilebilinir.

1-delikli bağlantılar ayrıca opsiyonel ince ayar parçası olarak 2-delikli versiyonun ikamesidir. Özellikle yüksek tutunan pistler için aracın daha fazla yuvarlanması amaçlanmıştır.

1- delikli bağlantılar 2-delikli bağlantının dış bağlantısının fazladan yuvarlanma durumunda farklı bir opsiyon olarak durmaktadır.

50mm Arka Kullanım Şaftları.

50mm uzunluğunda hafif alüminyum 7075 T6 İsviçre aktarım şaftları T4 özellikleri arasındadır. Setleştirilmiş ve siyah şık kaplanmış saftlar özellikle arkada kullanılması için tasarlanmıştır

Tampon.

Kep uyumunu geliştirmek için ayrıca daha düşük ağırlık merkezi için yeni sünger tampon tasarlanmıştır. 1/3 daha alçak ve daha hafif. Yüksek dayanıklılığa sahip hafif sünger. Alt kompozit tampon montaş ve üst tamon tutucu sağlam komozit malzemden, ağır darbelere karşı üretilmiştir.

Opsiyonel sert tampon (#301225) ve darbe emen alt tampon montajı (#301203) opsiyonel olarak tamin edilebilinir

XRAY Dişli Diferensiyel.

T4 dişli diferensiyel sistemi gaz anındaki direksiyon hakimiyetini artırmaktadır. Bu hemen hemen bütün tip pistlerde gereklidir ve hem halı hemde asfalt pistlerdede kullanılabilinir.

Dişli diferensiyel kompozit kasası ve kasnaklı kapağından oluşmaktadır. Diferensiyel dişlileri kompozit malzemeden, hassas kalıplanmış kompozit dişlilerden ve hafif aktarım şaftları ile tamamlanmıştır.

Hafif ancak süper-seri dişli diferensiyel bu şekilde yaratılmıştır. Doğru kurulan diferensiyel uzun zaman bakım ihtiyacı duymamaktadır....ne sık sık yağ değişimine nede yağ sızıntısı görülür.

XRAY Kilitli Aks.

Rotující hmota je jednou z nejvýznamnějších vlivů na výkon závodního RC auta. T4 se vyznačuje unikátní lehkou XRAY Přední pevnou osou.

Ön kilitli aks çok sert ve çok hafif yapısı, XRAY in kendi formüle ettiği compozit materyaldan kaynaklıdır.

Aks bağlantıları eşsiz bağlantı sistemi ile değişeblir ve kolaylıkla servis edilebilinir- kullanımda aks uç bağlantılarına ihtiyaç duymaz- gücün direkt olarak aksa aktarılması sağlanır. Aks ve bağlantıları arasında böşluk olması engellenir ve bu daha iyi direksiyon hassasiyeti ve direksiyon performansı sunmaktadır.

Aktarım Sistemi.

T3 platforumunun ultra verimli ve kendini ıspatlamış aktarım sistemi taşınmıştır. Kullanım oranı yüksek performanslı kömürsüz motor sistemleri ve LiPo piller için(hem stokta hem modifiyede) uygundur. Ön kilitli diferensiyel aksı ve arka dişli diferensiyel 38T kasnaklara sahipte ve orta mil 20T kasnakları verimli 1.9 iç oranı sunmaktadır

Entegre Kayış Gergi Ayarı

Bütün önceki XRAY araçlarında olduğu gibi ön ve arka diferensiyel yüvaları entegre kayış gergi ayarı eksantrk tutucular tarafından yapılabiliir. Bu seyede ayrı kayış gergi ihtiyacı ortadan kaldırılabilinir. Bu eksantrik tutucular yeni dar pozisyonları için modifiye edilirken hali hazırdaki diferensiyellerinizin ve makaraların(spool) kullanılmasına da imkan vermektedir. Bütün rulmanlar kompozid desteklerin içinde dönmekte ve bu sayede sürtünme azalmış ve aktarım sistemi verimliliği geliştirilmiştir

Dif Yükseklik Ayarlanması.

Ön ve arka dif yuvaları bağımsız diferensiyel yükseklik ayarlanabilir. Dif eksantrik tutucuların döndürerek diferensiyeilin yüksekliği 1mm değiştirilebilinir. Opsiyonel eksantrik tutucular sayesinde 2mm offset imkanı ile diff yüksekliği 2mm değiştirilebilinir.

Merkezi Orta Mil.

Spur ve pinyon dişlileri tam olarak aracın orta merkezine ayarlanmıştır. Aktarım sistemi parçalarının optimal dengede olması sağlanmıştır.

Alüminyum Orta Şaftmili.

Alüminum orta şaft stratejik olarak CNC- de işlenmis dönen ağılığın azaltulması sağlamlıktan ve bütünlükten ödün verilmeden üretilmiştir.

Şaft boşluğu, mükemmel yuvarlaklıkta ve hiç taşmamaktadır, aktarım sistemini titreşimini elimine etmekte ve positif denge üretmektedir.

Kompozit kasnaklar şafta takılmaktadır.

Kaliteli Rulmanlar.

20 yüksek süratli, mavi yalıtımlı rulman seti maksimum verimliliği garanti altına almak için aktarım sisteminde kullanılmıştır. Bütün rulmanlar maksimum akışkanlık ve uzun ömür için Aero Shell® Fluid 12 ile yağlanmıştır. Direksiyon bloklarında ve arka bağlantılarda kullanılan rulmanlar özellikle dönen ağırlığı azaltamak ve maksimum aktarım verimliliği için seçilmiştir

Aktarım Kayışları.

2 Kayışlı 4-çeker aktarım sistemi maksimum verimlilik ve en yüksek performans için kayışları kullanmaktadır.

Dar 3mm ön ve arka kayışlar özellikle minumum kalınlık ve esneklik için seçilmiştir.

HUDY Yay Çeliği CVDler.

T4 constant velocity drives (CVDs) meşhur, sır ve kendi tarafından geliştirilmiş HUDY Yay Çelik’inden™ üretilmiştr. Kullanım şaftları dünyaynın elektrikli yol araçları üstünde kullanıdığı en ince ancak en dayanıklı şaftlardır
Aktarım şaftları stratejik olarak hafifletilmiştir- uç bağlantı noktasındaki boşluğa dikkat edin- en düşük ağırlığın güç ve dayanıklılıktan ödün vermeden garantiye alınması sağlandı. Özel hafifletilmiş aks şaftları özel HUDY Yay Çeliği™ malzemeden ekstrem yarış koşulları için üretilmiştir. Aktarım şaftları ek olara elle maksimum hassasiyet ve doğru dönüş için işlenmiştir.

Süper hafif Aktarım Aksları.

Dönen ağırlığı azaltamak için, T4 süper-hafif aks bağlantılarına sahiptir. Hudy Yay Çeliği™ malzeme sayesinde güç azalmadan fazla olan malzeme özelliklle çıkarılmıştırç hafif akslar sıradan aktarım akslarına göre dönen ağırlığın %35 oranında azalmasına neden olmaktadır.

C-Bağlantılar.

C-Bağlantıları T3 platforumundan T4 platforumuna taşınmıştır. Büyük açıklık sayesinde hızlı ve kolay CVD aks bağlantı bakımları yapılabilinir.

Komple aks C-bağlantı sökülmeden kolaylıkla takılabilir- cıkarılabilir. Büyük acıklık ciddi darbelerde aksların zarar görmesini engeller ayrıca opsiyonel ECS şaftları ile optimize çalışacak şekildedir.

C-bağlantılar standard kaster açıları ile gelmektedir(2°, 4°, 6°) and ayrıca iki farklı sertlikte, farklı yarış ortamları için temin etmek mümkündür.

Direksiyon Blokları.

Küçük ama sağlam direksiyon blokları 2 adet Ackermann pozisyonuna sahiptir. Ön direksiyon blokları ayrıca sağlam küçük ancak sağlam 5x10 ölçülerinde rulmanlara sahiptir ve bu sayede ağırlık hafifletilmiştir.

Direksiyon blokları 2 farklı sertlikte mevcuttur. Farklı yarış ortamları için optimize edilmiştir.

Çift Kollu Direksiyon Sistemi.

Çift kollu direksiyon sistemi 6 adet rulmanla desteklenmiş ve alüminyum standlar üzerinde çalışmaktadır. Ackermann kolaylıkla direksiyon plakası ve top başlı vidalar arasına şim eklenerek yapılabilmektedir.

Yeni direksiyon sistemi direksiyon bağlantılarında alçak montaj pozisyonu sayesinde köşelerde aracın daha kolay kontrol eilmesi sağlandı. Kontrol kolaylıkla direksiyon blokları altına eklenecek şimler ile değiştirilebilinir.

Ön alt salıncak tutucu önden daha kolay Ackermann ayarlaması yapılacak şekilde geliştirildi

Alüminym Altıgen Jant Tutucular.

Ultra-hafif jant tutucular CNC de 7075 T6 siyah kaplanmış alüminyumdan işlenmiştir. Ultra-doğru altıgenler özellikle dönen ağırlığın azaltılması ve titreşimiz jant montajı için işlenmiştir. Opsiyonel offset versiyonlarıda mevcuttur(-0.75, +0.75, +1.5mm).

Alüminyum Gerdirmeler.

Alüminyum ayarlanabilir gerdimeler T4 aracında kullanılmıstır. 7075 T6 Alüminyumdan üretilmiş CNC de işlenmiş gerdirmeler siyah şık kaplamaya sahiptir. Gerdirmeler ön arka bağlantılarda ve servo koruyucu bağlantılarda kullanılmıştır. Alüminyum gerdirmeler çeliğe göre daha hafif ve aracın ağırlığını azalmasına yardımcı olmaktadır

Kep Tutucular.

Etli 6mm kalınlığındaki kep tutucluarı özel kompozit malzemeden, maksimum dayanıklılık ve kazalarda bile kırılmayacak kadar yeterli esneklik sağlayacak şekilde üretilmiştir. Kep destekleri yuvarlaklaştırılarak daha uygun montaj ve daha iyi kep desteği sunmaktadır.

En ince ayarlar için XRAY, opsiyonel yuksekliklerde kep tutucuları önermektedir. Bağımsız olarak ön veya arkada yükseklik ayarları icin +1mm yada +2mm tutucular kullanılabilir.

Pil Tutucular.

Akılcı pil tutucular özellikle LiPo pillere ve darbelere karşı güçlendirilierek tasarlanmıştır. Pil tutucukar pillerin yarış ortamında ve kazalarda hareket etmesini engellemektedirler.

Ayar Olasılıkları.

Üstün ve etkileyici çeşitte ayar olasılıklarına sahiptir, kaster, kamber, topuk, anti-dive, anti-squat, yükseklik, sarkma, genişlik, alt yuvarlanma merkezi, üst yuvarlanma merkezi, yuvarlanma merkezi ayarları, direksiyon yuvarlanma merkezi, tekerarası. Ackermann, opsiyonel kayış gergisi, ayarlanabilir süspansiyonlar, ayarlanabilir arka diferensiyel ve ayarlanabilir opsiyonel XRAY Multi-Diff

Şasi Dengesi.

Şasi tasarımı dengeli ağırlık dağılımına ve ağırlık transferine yoğunlaşmıştır. Şasi önceden delinmiş delikler sayesinde optimum denge için gerekecek ek ağırlık montajına hazırdır. Şasi ortasında, HUDY Şasi Denge Aleti #107880 ile kolaylıkla denge sağlanabilir.

Grafit Gres.

T4 paketinde premium HUDY Grafit Gres, İleri teknoloji yarı-sıvı yağlama üst seviye basınç katkı maddeleri ve eşit dağılmış grafitlerin taşıma kapasitesinin işbirliğinin ürünüdür. Temel görevi dönen ve yükteki dişlilerin yağlanmasıdır. Ancak aynı zamanda mükemmel yapışma özelliği sayesinde parça üzerinde kalır. Gres parça aşınmasını azaltır ve parçanın ömrünü uzatır.

XRAY Ayar Kitabı.

T4 dünyadaki yol araçları içinde en çok ayarlanabilir araçlardan biridir. Sıkı bir yarış fanatiği yada kulüp seviyesi bir yarışçı olun. T4 aracınızı kendi yarış stilinize pist koşullarına ve farklı pist tipine göre ayarlayabileceksiniz. XRAY in ayar kitabı 50’den fazla sayfanın yüksek kaliteli resimleri, kolay okunur ve anlaşılır RC araç ayarlarını içermektedir. Çaylak yada denetyimli yarışmacı olmanız farketmeden, kolaylıkla ayar ip uçlarını ögrenebilir ve yeteneklerinizi geliştirebilir ve T4’in performansını artırabilirsiniz. T4 setup kitabını www.hudy.net dan indirebilirsiniz..

Kurulum Kitapcığı.

XRAY Kurulum Kitapçığı artık sektör standardıdır, basit ve en iyi kitapçık aracınızı alır almaz size sunulmaktadır.İster ilk kez kurun ister tecrübeli yarışcı olun, bütün talimatlar direkt ve kolay anlaşılırdır. Tamamı renkli ve büyük 3D örnekler size kurulumun en kücük detayına kadar yardımcı olacaktır.

XRAY VIP Müsteri Uygulamaları.

Sadece XRAY model araç sahibi bile olmak kendi başına bir tecrübedir. En premium lüks bir araca sahip olmak dışında siz artık Xray sahipleri ailesinin kıymetli bir üyesisiniz. XRAY Fabrikasının direkt servis ve desteği her zaman yanınızdadır. XRAY her zaman en son yenilenen bilgi akışını internet üzerinden yarış raporları ve en son ürün geliştermeleri sizle paylaşacaktır. Herhangi bir problem yada yorumunuzda direkt olarak XRAY destek ekibine yada herhangi XRAY fabrika yarışçısına XRAY forumu üzerinden sorabilirsiniz. Kendi ayarlarınızı foruma yükleyebilir, dünyanın en büyük ayar veri tabanından binlerce ayar setini indirebilirsiniz. XRAY takımına katılarak VIP uygulamasının sadece başlangıcındasınız.
Özellikler konusunda daha çok bilgi için devam >>> >>>