xb9

Heritage…Luxury…Performance

Juraj Hudy, Xray Engineering a závodní týmy zcela inovovali XB9 platformu, která je založena na dlouhodobých zkušenostech a nespočtu úspěchů. XB9 je zcela nové XRAY off-road pojetí, představuje inovativní XRAY Multi-Flex ™ úpravu, superior hmotnostní vyvážení a rozložení hmotnosti, snadné nastavení flex podvozku pro maximální trakci a stabilitu a tak mnohem shovívavější a snadnější ovladatelnost. Dlouhodobá testování továrního závodního týmu a pravidelných závodníků na všech podmínkách se zaměřila na inovativní řešení do nejmenších detailů pro zvýšení výkonu, manipulaci a spolehlivost.

S oceněními Car of the Year, Choice Award a bezpočet vítězství na závodních tratích po celém světě, včetně evropského mistrovského titulu, XRAY představuje novou XB9. Vyvinuto, navrženo a vyrobeno v Evropě.

XB9 Concept.

XB9 je typické XRAY auto - prémiové, profesionální, vysoce soutěžní závodní auto pro nejnáročnější závodníky, vyvinuté a navržené s důrazem na ty nejmenší detaily. Vyrobeno z prémiových evropských materiálů, obrábění pomocí nejlepších švýcarských a německých strojů, které mají prémiovou servisní podporu. XB9 je typický XRAY, luxusní mistrovské dílo.

XRAY Off-Road Platform.

XRAY je revolucí v off-road kategorii již v letech kdy spatřila světlo světa první XB8, která stanovila nové trendy a standardy pro prémiovou kvalitu, nejvyšší spolehlivost a životnost a samozřejmě výkon. Od první XB8 XRAY off-road závodní auta získaly ocenění a uznání po celém světě, včetně "Car of the Year" několik ocenění od motoristických RC časopisů po celém světě, tak jak hlasovali spotřebitelé, a bezpočtu vítězství na všech úrovních závodnění, včetně několika národních a evropských mistrovských titulů.

V průběhu desetiletí XRAY off-road auta nastavila novou laťku pro prvotřídní kvalitu a bezkonkurenční spolehlivost a získala si srdce závodníků po celém světě.

Podvozek.

XB9 2013 podvozek byl kompletně přepracován pro zcela nové rozložení hmotnosti a středové umístění vnitřních částí pro lepší rovnováhu. Pro získání větší stability, byl podvozek protažen a pro zlepšení rovnováhy je nyní podvozek širší.

Podvozek je obrobený CNC stroji z vysoce kvalitního švýcarského 3mm silného 7075 T6 eloxovaného hliníku a je strategicky obroben v namáhaných oblastech, aby byl co nejlehčí bez ovlivnění pevnosti nebo tuhosti.

Základní materiál pod motorem, palivové nádrži a diferenciálech byl odstraněn, aby bylo možné dosáhnout co nejnižší hmotnosti a co nejnižšího těžiště.

Všechny otvory pro šrouby na spodní části podvozku jsou zapuštěny, což umožňuje velmi hladký povrch podvozku na spodní straně bez vyčnívajících hlav šroubů.

Boční kryty.

Boční kryty mají aktualizovaný design pro nový přepracovaný podvozek. Kompozitní bočnice dávají lepší boční ochranu, dokonale se hodí k podvozku a slouží perfektně k utěsnění proti prachu, ale také chrání palivovou nádrž. Slouží k úpravě integrovaného Multi-Flex ™ systému.

Podvozek Hmotnost Vyvážení.

S novou konstrukcí podvozku jsme vnitřní části vozu mírně přemístili. Centrální montážní rozdíl byl přesunut více na levou stranu, což umožňuje umístit motor v dokonale rovné postavení, jakož orientace hnacích hřídelí byla dána více v ose podvozku. XB9 dispozice umístění elektroniky byla navržena s důrazem na optimální rozložení hmotnosti a hmotnostní rovnováhu. U prototypů bylo několik různých rozložení testováno a rozsáhlé množství dat bylo srovnáváno a vyhodnoceno továrním týmem před finálním designem.

Palivová nádrž.

Nová palivová nádrž má integrovaný plovoucí filtr, který zajišťuje i v situacích, kdy je vaše auto je převrácené, že se palivo i nadále dostane do motoru, který se nezastaví, dokud nasazovač nedá vaše auto zpět na kola.

Palivová nádrž je vyrobena z speciální kompozitní směsi, které zajišťují vysokou spolehlivost a tuhost. Zalisovaný splashguard chrání brzdy z rozlití paliva. Nádrž je osazena gumovými průchodkami, které absorbují vibrace a malé kompozitní držáky drží 5,5mm silné silikonové hadičky paliva.

High-Torque Spojka

Nová High-Torque spojka je nesmírně důležitá pro zvýšení výkonu. Spojka poskytuje plynulejší a kontinuální přenos síly od motoru na velmi vysokých otáčkách. Spojka pracuje ve větším rozsahu otáček, což vede k více kontrolovatelné akceleraci při zachování dobrých jízdních vlastností a výkonu na skocích. Aktualizovaný design také přispívá k delší životnosti spojky.
High-Torque nastavení spojky obsahuje:

#358532 Setrvačník - nový setrvačník má menší průměr, ale zvýšenou hmotnost. Díky menšímu průměru setrvačníku je více chráněn nad podvozkem, takže po obrovském skoku je snížená šance na zhasnutí motoru, když auto přistane na kamenu nebo jiné překážce. Zvýšená hmotnost setrvačníku přispívá k vyváženějšímu provozu motoru.

#358562 Spojkové Pakny/čelisti (3) - nové pakny spojky jsou menší, lehčí a určené pro zapojení v průběhu celého zdvihu. Tyto pakny jsou méně citlivé k opotřebení a tak je zvýšena životnost.
#358550 Setrvačník Matka - Tough HUDY Spring Steel matice pro zajištění setrvačníku k hřídeli motoru.

#358587 Pružiny spojky - Spojka je standardně dodáván s # 358587 měkkými pružinami. Pro doladění je možné přikoupit # 358588 střední pružiny, které jsou k dispozici samostatně.

Caster bloky.

Nové 16° caster bloky byly úspěšně dlouhodobě používány továrním týmem téměř ve všech podmínkách. Zvlášť, když je trať poškozena (rozbita), 16° caster bloky stabilizují vůz a usnadňují projíždět rozbitou dráhou

Nové caster bloky mají novou doplňující středovou polohu pro spodní montáž zavěšení.

Dolní polohy, doporučuje se použít pro přilnavé a vysoce trakční trati a také zejména pro hrbolaté tratě.

Horní polohy, doporučuje se použít pro kluzké a hladké tratě.Podvozek samotný je vybaven integrovaným úhlem 10°, který spolu s 16° caster blokem vytvoří celkových 26°. Nosné držáky umožňují úpravu + / -2°.

K dispozici je celá řada různých volitelných bloků, které jsou pro velmi jemné nastavení geometrie odpružení.

Bloky řízení.

XB9 2013 má bloky řízení ve zcela novém designu a představují zvýšení úhlu natočení volantu pro lepší řízení a rychlost v zatáčkách a nové postavení Ackermannu, který poskytuje lepší rychlost v zatáčkách.

Tyto super-lehké kompozitní nulové bloky řízení jsou skutečným Xray proprietárním jedinečným designem a inovací v designu a funkčnosti. Každý blok má vsazeno hliníkové pouzdro, které je tvarováno do řízení bloku, zajištění zakolísání-free a ultra-přesnou sestavu bloku řízení.

To umožňuje, že čep šroubu se pevně drží na hliníkovém závitovém pouzdru, zatímco konec
šroubu je zablokován v kompozitu, aby se zabránilo uvolnění šroubu při závodech. Lisované
hliníkové průchodky umožňují blokům řízení volné otáčení a zajištění přesných reakcí řízení.
Tyto super malé řídící bloky jsou vylisovány z lehkého a přesto velmi silného a odolného kompozitu.

HUDY Spring Steel™ spojovačky.

Pro zajištění maximální spolehlivosti jsou všechny spojovačky vyrobeny ze speciální HUDY Spring Steel™ materiálu. Tyto spojovačky jsou použity na celém autě.

U řízení jsou spojovačky kratší, jelikož jsou uchyceny pro novou pozici bloků řízení.

Shock Towers.

Zcela nové přepracované držáky tlumičů s novými předními body středu kývání pro aktualizovanou geometrii předního zavěšení a zadní držák tlumičů je přebudovaný, aby se vešly volitelné delší výztuhy podvozku.

Jsou vyrobeny z extra silného vysokooktanového grafitu, tlumičové věže jsou lehké a velmi pevné. Přední a zadní tlumičové věže mají více pozic pro tlumiče. Zadní držák tlumičů také drží držák křídla.

Montážní držák výfuku.

Aktualizováný držák výfuku z 2,6mm silného drátu umožňuje uchytit všechny různé
velikosti tlumiče.

XRAY Multi-Flex™.

Vynález XRAY Multi-Flex Technology ™ je jedním z nejvýznamnějších mezníků vývoje RC modelů automobilů v posledním desetiletí. Tato inovace má za následek nejen ocenění a vyznamenání, ale ukázalo se výraznou konkurenční výhodu na okruzích po celém světě, pomáhá xray autům dominovat na závodech na místní a národní úrovni.

XB9 je první na světě 1/8 off-road podvozek s začleněným Multi-Flex ™ pro přizpůsobení se technologii, která umožňuje doladění podvozku flex pro různé podmínky na trati.

Nezáleží na tom, jestli je trať nízká trakce, střední nebo super vysoké trakce, můžete nastavit ohnutí podvozek tak, aby vyhovoval podmínkám na trati během několika sekund, a znovu upravit flex snadno, i když se podmínky. Ještě nikdy nebylo tak snadné profesionálně nastavení flex. Je to další inteligentní inovace od Xray.

SOFT

Použijte měkké nastavení pro nízkou trakci u prašných tratí. Vůz si vytvoří spoustu trakce s tímto nastavením, ale bude mít méně řízení a reakce ve srovnání s tvrdší nastavením.

MEDIUM

Použijte střední nastavení pro střední trakci. Toto nastavení nabízí dobrou rovnováhu mezi řídící reakcí a trakcí.

STIFF

Použijte tuhé nastavení pro vysokou trakci, kde se vyžaduje hodně řízení a automobilové reakce.

Čím více použitých šroubů, tím je auto tužší. Čím méně použitých šroubů, auto je měkčí. Neodstraňujte žádné jiné šrouby kromě těch, které jsou k tomu určeny.

Radio Plate.

Pouzdro elektroniky v jednom kuse je velmi kompaktní a může být rychle a snadno vyjmuté pro údržbu a čištění. Je třeba pouze uvolnit několik šroubů ze spodní části skříně a odstraníte celou sestavu elektroniky z auta.

Celý radio box je ve velmi čistém design a uspořádání, což zajišťuje umístit hmotnost v klíčových oblastech pro správné vyvážení. Baterie jsou umístěny podél středové části skříně, a lehký přijímač je umístěn na jeho straně. Velmi snadný přístup do boxu je po uvolnění pouze několika šroubů.

Pro závodníky, kteří nepoužívají vypínač, je šikovně řešen snadno sundavací kryt, který je však velice prachotěsný. Těsný držák antény zajišťuje, že trubička antény zůstane připojena i když se auto převrátí.

Diff domky.

Tyto XB9 domečky diferenciálů byly zesíleny ve všech potřebných oblastech, aby vydržely maximální hrubé a extrémní srážky. Přední a zadní domeček diferenciálu včetně zavěšení ramen a držáků tlumičů jsou navrženy tak, aby byl snadný přístup k přednímu i zadnímu
diferenciálu, což umožňuje super snadnou údržbu.

Hnací ústrojí.Hnací hřídele.

XB9 konstantní rychlost mechaniky (CVDs) jsou vyrobeny z
světově proslulé HUDY pružinové oceli™. Některé hnací hřídele
jsou světově nejtenčí, avšak nejodolnějšími hnacími hřídelemi
používanými v off-road vozech.

Centrální větší a silnější outdrives mají ochranné gumové převleky, 3mm tlusté čepy a ochranné pojistné kroužky.

Všechny hnací hřídele a outdrives jsou kalené proprietárním kalením a poskytují bezkonkurenční životnost a spolehlivost.

Diff poloosy.

Chcete-li snížit rotující hmotnosti, jsou super-lehké diff poloosy vyrobeny z HUDY Spring Steel ™ materiálu, který umožňuje navíc odstranění materiálu na vnější části poloosy, čímž se dále snižuje hmotnost bez ovlivnění životnosti.Vnitřní část poloosy je navíc ručně broušena pro maximální dokonalost a obutí do unašeče diff.

Tyto poloosy jsou kaleny pomocí Xray vlastního speciálního vytvrzování a poskytují prodlouženou životnost a spolehlivost.

Planetový diferenciál.

Gumou utěsněné složené skříně diferenciálů jsou ručně broušené po procesu vystříknutí, aby bylo zaručeno že nebudou žádné vibrace. Diferenciály jsou vyrobeny z lisované oceli, tepelně zpracované a obráběné pro ultra-přesný a hladký chod.

Diff Gears & Pohon Ratio.

Diff hlavní ozubená kola jsou vyrobena z HUDY Gear Steel na přesných ručních strojích. Tento materiál byl speciálně vyvinut pro toto použití. Všechny převody jsou kalené, aby byla nejdelší možná životnost..

Široká škála různých převodových kol a pastorků je k dispozici pro dokonalé nastavení pro konkrétní závodní podmínky.

Pastorky spojky jsou k dispozici ve velikostech 12T, 13T, 14T a 15T.

Čelní ozubená kola jsou k dispozici v řadě 44T, 45T, 46T, 48T 47T.

Koncept zavěšení.

Správná geometrie zavěšení je jedním z nejdůležitějších rysů jakéhokoliv RC auta a je tak jedním z nejtěžších a nejnáročnějších úkolů pro návrháře.
Zavěšení ramen, přes závěsné bloky, přes robustní bloky řízení. Každá část je speciálně navržena pro 1/8 off-road závodní platformu, aby poskytovaly a reagovaly pro závodní vlastnosti při všech závodních podmínkách.

V průběhu let XRAY úspěšně získal a využil rozsáhlé znalosti v geometrii zavěšení, které byly využity při navrhování závěsů. Ultra-lehké díly zavěšení jsou lisované ze speciálního kompozitního materiálu, který umožňuje, aby byly části velmi lehké a přitom velmi odolné při vysokých závodních výkonnech.

I.S.S.™ Závěsné držáky

Hliníkové držáky zavěšení jsou vybaveny integrovaným tlumením nastavení (ISS), který umožní rychlé, snadné a pohodlné nastavení geometrie zavěšení. Tento koncept XRAY poprvé představil v prvním XB8 a nyní byl přenesen do XB9 plaftorm.

Pomocí excentrického pouzdra zavěšení, které je vkládáno do hliníkových držáků, může být geometrie XB9 zcela upravena, včetně: Kompletní sada různých excentrických pouzder je zahrnuta pro kompletní
úpravu geometrie odpružení. Průchodky jsou vloženy do hliníkových držáků, které
jsou vyrobeny z prvotřídního švýcarského hliníku 7075 T6.

Ramena zavěšení.

Ramena jsou jednou z nejdůležitějších částí každého auta, protože přímo ovlivňují řízení a závodní vlastnosti vozu. V XB9 jsou ramena výsledkem dlouhodobých zkoušek a testů různých vzorů a rozvržení. Délka, tloušťka, pružnost, geometrie závěsných bodů a použitých materiálů ... to všechno jsou pojmy a detaily, které musely být důkladně přezkoumány pro vytvoření optimálního odpružení ramen.

Na základě poznatků získaných u předchozích XB8 aut, jsme několik různých vzorů ramen testovali jak virtuálně tak i reálně v autech, abychom ve finálním designu našli to nejlepší. Exkluzivní kompozitní směs, určená pro zavěšení je perfektní rovnováhou mezi spolehlivostí a výkonem. Rameno samo o sobě je dostatečně pevné, avšak přesto dostatečně měkké, aby přežilo extra-dlouhé používání.

Závěsné čepy.

Kalené 4mm a 3mm čepy/osy ramen jsou namontovány přes držáky ramen a zablokované samosvornými maticemi. Toto držení zajišťuje, že osy ramen se nemohou nikdy během závodění vysunout a navíc je zajištěno, že vůle mezi rameny a držáky se nezmění.

Zadní vnější bloky ramene (upright)

Tyto bloky jsou navrženy tak, aby vznikl menší design s menší hmotností. Spodní válec středová poloha má 1 pozici, zatímco horní pozice roll centru nabízí 3 různé polohy středu kývání.
Malá velikost byla dosažena použitím nových lehčích kuličkových ložisek. Vnitřní ložiska (13x19) nesou těžší břemeno, CVD hnací hřídele unašečů, zatímco vnější ložisko (8x14) je novější a lehčí, než dříve používané ke snížení neodpružené hmotnosti. Dvě kuličková ložiska jsou dále od sebe, což poskytuje větší stabilitu montáže a konání nápravy.

Vnější pin zavěšení, na kterém jsou 2 podložky, umožňuje nastavení rozvoru.

Upínací Alu šestihranné náboje.

Ultra-lehké 17mm náboje kol jsou obráběny CNC stroji z švýcarského 7075 T6 black-lakovaného hliníku. Tyto ultra-pevné šestihranné unášeče s upínací konstrukcí, která zajišťuje ultra pevné upevnění kola na náboj.

ALU hex náboje jsou speciálně opracované pro snížení rotující hmotnosti při současném zajištění zakolísání namontovaného kola.

Chcete-li nastavit rozchod kol, můžete zvolit volitelné offsety, ty jsou k dispozici v provedení 0mm, +1 mm a 2 mm.

Kuličková ložiska.

Kompletní sada 24 vysokorychlostních uzavřených kuličkových ložisek je používána po celém hnacím ústrojí, aby byla zajištěna maximální účinnost.

Tlumiče.

V XB9 jsou použity nové big-bore
dlouhé tlumiče, které jsou speciálně navrženy
aby konstrukčně nabídly dostatečný downtravel, spolehlivost a výkon.

V XB9 jsou všechny díly tlumiče zcela přepracovány a to včetně tvrdých pístních tyčí, zesílených kulových čepů. Dolní matice tlumiče poskytuje vynikající vystředění pístní tyče.

Ultra-přesné písty tlumiče mají 6 -, 8 - a 10-ti dírové provedení. Čím delší pístní tyč tím je větší downtravel. Ultra-jemné ochranné gumičky tlumiče zajišťují vynikající těsnění proti nečistotám.

Průměr tlumičů je 18.5mm, s vnějším závitem a s nastavitelným límcem pro úpravu downstops. Těla tlumičů jsou tvrdě eloxovány a nabízí 1-kus alu víčko.
Velký 15,3 mm vnitřní průměr tlumiče zajišťuje řádné a jednotný průtok oleje přes dokonale kulaté písty, které se pohybují velmi přesně uvnitř hladce dokončeného interiéru tělo tlumiče. Výsledkem je více konzistentní tlumící vlastnost tlumičů.


Nové big-bore písty jsou vyrobeny z osvědčeného speciálně formulované kompozitního materiálu poskytujícího hladší chod a trvanlivost. Osvědčený výrobní proces lití je používán k zajištění dokonalému zaoblení pístů po výrobě, tak, aby se písty dokonale pohybovaly uvnitř tlumiče.
Membrány tlumiče jsou širší, aby se vešly na big-bore tlumiče. Materiál byl také vylepšen, aby byly zaručeny stejné tlumící vlastnosti od začátku závodu až do konce i po nadměrném přetížení.

Dva tlumičové O-kroužky - vyrobené z vynikající silikonové sloučeniny, aby ultra byl zaručen volný pohyb pístní tyče při zachování těsnosti - jsou instalovány ve spodní části těla tlumiče a jsou zajištěny kompozitními podložkami. Celá spodní sestava tlumiče je zajištěna nižším hliníkovým uzávěrem, který dělá montáž i demontáž rychlou a snadnou. Pístní tyče jsou silné a robustní, aby bylo zajištěno, že vydrží i hrubé závodní podmínky a velké skoky. 3,5 mm silné pístní tyče jsou přesně obrobené ze speciální vysoce pevné oceli a následně jsou broušeny pro super-hladký povrch pro zajištění velmi volného a hladkého pohybu.

Pružiny tlumiče.

V XB9 byly pružiny speciálně navrženy tak, aby doplňovaly Big Bore tlumiče.

Všechny pružiny Xray, jsou ručně měřené, vybírané a porovnávané do dvojic, aby se zaručila přesně stejná délka a vlastnosti tlumení.

Existují dva typy pružin v nabídce:
Lineární - pružina je konstantní po celou dobu stlačení. Pružiny v různých tvrdostech jsou k dispozici jako volitelný tuningový díl.
Progresivní - hlavní výhodou a přínosem progresivních pružin je, že auto nejprve vstoupí do zatáčky a zprvu fungují jako měkčí pružiny, aby poskytovaly maximální trakci. Současně, když se podvozek začne naklánět ve středu zatáčky, tuhost pružiny se postupně zvyšuje a funguje tak následně jako tužší pružina, která umožňuje autu udržet si maximální rychlost v zatáčkách.

Dual Arm řídící systém.

Dualarm systém řízení je velmi jednoduchý, ale účinný a má integrovaný snadno nastavitelný servo saver.

Ackermann lze snadno a rychle seřídit a snadno měnit řídící montážní pozice na řídící desce.

Bump steer se snadno nastavuje vložením podložky mezi řídící blok a spojovačku řízení.

Podvozkové výztuhy.

Přední a zadní výztuha podvozku má významný vliv na tuhost podvozku a flex podvozku a zároveň mají velký vliv na fungování auta za různých podmínek přilnavosti. V XB9 jsou osvědčené tuhé kompozitní výztuhy vpředu a vzadu. Ty jsou více než na tento úkol. Mají také držet auto dohromady při těžkých skocích nebo pádech, aby se zabránilo ohnutí či lámání, přesto musejí být dostatečně flexibilní, aby generovali potřebnou přilnavost.

Delší zadní podvozková výztuha zvyšuje tuhost v podélném směru a dělá auto více flex do stran.

Centrální diferenciál.

Přístup do centrálního diferenciálu je super snadný uvolněním horního patra a pouhými čtyřmi šrouby. Centrální diferenciál je posazen nejníže jak to lze, tedy aby bylo možné použití volitelných čelních ozubených kol ale udržela se váha tak nízko, jak je to možné. Zároveň musí být zaručeno dobrá funkčnost a efektivita brzdové soustavy.

Brzdový systém.

XRAY XB9 je vybaven osvědčeným vysoce výkonným brzdovým systémem, který je jak silný tak i přesný a spolehlivý. Tento brzdový systém dělá ze zpomalení a zastavení hluboce radostný zážitek. Spolu s vyvážením auta a rozložením hmotnosti je zajištěna mimořádná kontrola brzdového systému a dává Vám naprostou důvěru, jak si hodit auto případně do zatáčky.

XRAY se zaměřil na všechny nejmenší detaily při navrhování brzdového systému. Laserem řezané přesné pakny brzdy i brzdový kotouč umožňují perfektní brzdění ve spojení se speciálním high-grip brzdovým obložením. Brzdový kotouč je malý, štíhlý a velmi lehký. Přesné ruční broušení umožňuje nulové házení kotouče při otáčení. Oba brzdové kotouče a brzdové destičky jsou speciálně tepelně zpracovány pro maximální životnost.

Držáky motoru.

Vysoce kvalitní CNC-obráběné hliníkové držáky motoru jsou vyrobeny z lehké slitiny aby se napomohlo rozptýlit teplo motoru. Tyto uložení motoru jsou snadno nastavitelné od spodní části skříně k získání správné vůle ozubení.

Motorové lože je dostatečně dlouhé a sahá až k přednímu ložisku motoru, což poskytuje vyšší posílení podvozku v podélném směru a ve skocích bude minimalizovat ohýbání podvozku mezi pastorkem spojky a čelním ozubeným kolem.

Stabilizátory.

Tyče stabilizátoru jsou vyrobeny z pružinové oceli a stabilizují auto vpředu i vzadu. Zamezují převrácení auta a snadno se instalují na domcích diferenciálů a lze je nastavit pomocí nastavitelných dorazů.

Přední i zadní stabilizátory mají tloušťku 2,4 mm. Jsou však k dispozici další volitelné tyče stabilizátoru pro jemné doladění vašeho nastavení.

Uchycení karoserie.

Vylepšený design pro montáž nové high-downforce karoserie má dvě zadní uchycení a jedno vpředu. Nové uchycení tak poskytuje zvýšenou stabilitu pro karoserii.

Silikonové oleje.

Xray Premium Silikonové oleje jsou vyráběny v Evropě specializovaným prvotřídním výrobcem. Tyto nové oleje byly výhradně vytvořeny pro Xray. Každá šarže oleje je laboratorně testována a kalibrována, aby byla zajištěna maximálně přesná konzistence a kvalita. Na základě cSt ratingu, je nová řada olejů snadně rozpoznatelná.

Když chcete podle nějakého Xray týmového jezdce použít stejný olej, můžete si být jisti, že vaše auto dostane naprosto shodný. Celý tým Xray používá tyto oleje, čímž se zajistí případné stejné nastavení (setupy) auta.

Grafitová vazelína.

XB9 obsahuje exkluzivní HUDY grafitovou vazelínu, která je vysoce výkonné moderní technologie polotekutého maziva, které zahrnuje jak vysokotlaké přísady a jemně rozptýlený grafit pro únosnost. Je určen především pro mazání rotačních dílů a zatížených ozubených kol. Kromě poskytování vynikající únosnosti, je sestavena tak, aby měla výbornou přilnavost a odolnost vůči rozstříknutí v extrémních podmínkách. Tuk snižuje opotřebení a zvyšuje životnost součástek.

Vzduchový filtr.

Plynulý a efektivní filtr je vyroben ze dvou částí. Vzduchový filtr a olej je součástí standardní výbavy. Univerzální gumové koleno umožňuje montáž na většinu standardních 1/8 buggy motorů.

Karoserie.

Nový koncept high-downforce karoserie je navržen pro práci s novým přítlačným křídlem. Funkce integrovaných bočních vodítek poskytuje zvýšené chlazení motoru.

Vysoký výkon s nízkým profilem aerodynamické karoserie, ta byla navržena tak, aby XB9 dokonale seděla a efektivně pracovala ve většině podmínek na trati. Přední a zadní část byla navržena tak, aby byl maximální přítlak a stabilita vozu. Karoserie je na stranách plochá, aby proudění vzduchu kolem karoserie přispělo k boční stabilitě vozu. Na horní části střechy jsou dva průtokové kanály začleněny pro správné proudění vzduchu. Karoserie je vyrobena z vysoce kvalitního Lexanu.

High-downforce karoserie je ideální pro většinu podmínek na trati, protože vytváří větší trakci. Nicméně pro některé zvláštní podmínky na trati, zvláště když je stopa velmi poškozená množstvím děr, by měl být přítlak karoserie menší. V tom případě lze použít karoserii #359708 Xray Low-downforce.

Křídlo

Stylové a efektivní zadní křídlo bylo navrženo tak, aby vytvářelo přítlak a požadovanou stabilitu vozu. Zadní křídlo bylo navrženo tak, aby dokonale fungovalo s karoserií XB9 pro neuvěřitelnou stabilitu. Vyrobeno je ze silné speciální kompozitní směsi, tedy křídlo přežije většinu zneužívání a extrémní srážky a bude mít i stálý tvar.

Úprava a nastavení.

V XB9 je vše plně nastavitelné u přední i zadní nápravy: záklon, odklon, sbíhavost, stabilizátory, anti-squat, světlá výška, track-width, Ackermann a roll center. Pro snadné a rychlé nastavení doporučujeme používat nastavovací nástroje a doplňky od HUDY, světová jednička nástrojů RC.

Držáky

Držáky zadního křídla jsou silné a stavěné pro různé pracovní nastavení. Vyrobeny jsou ze speciální kompozitní směsi, aby vydržely hrubé zacházení.

Podvozek - vyvážení.

Konstrukce podvozku se zaměřuje na vyvážené rozložení hmotnosti a hmotnosti přenosu. Podvozek je vybaven předem vyvrtanými otvory pro optimální vyvážení vozu. Centerline otvory jsou předvrtány pro snadné vyrovnání s HUDY nástrojem Chassis Balancing # 107880.
The extensive and impressive range
of adjustment possibilities includes:

Vyvážení podvozku.

The chassis design focuses on balanced weight distribution and weight transfer. The chassis features pre-drilled holes for additional weights for optimum car balancing. Centerline holes are pre-drilled for easy balancing with the HUDY Chassis Balancing Tool #107880.

Set-up kniha.

The XB9 is one of the most adjustable off-road cars in the world. Whether you are a hardcore racing fanatic or a club-level sportsman, you can very easily adjust the XB9 to suit your racing style, race track type, and all track conditions. To fully understand the set-up possibilities we suggest the legendary HUDY Set-up book, loaded with over 50 pages of high-quality pictures and easy-to-read RC car set-up explanations. Whether you are a novice driver or an experienced racer, you can easily learn many set-up tips & tricks and improve your set-up skills, ultimately translating into improved racing performance with your XB9. The HUDY set-up book is available for download exclusively at www.hudy.net

Návod k obsluze.

Xray návody se staly průmyslovým standardem a jsou prostě nejlepší příručky pro sestavení RC modelu. Ať už jste poprvé stavitelem nebo zkušený závodník, všechny instrukce jsou přímočaré a snadno pochopitelné. Celobarevný návod obsahuje velké 3D ilustrace, které zobrazují všechny montážní detaily v nejjednodušším a nejjasnějším způsobem.

VIP zákaznícký servis.

Vlastnit Xray závodní auto je zážitek sám pro sebe. Nejenže budete vlastnit nejkvalitnějších luxusní model závodního auta na světě, ale také se stanete členem prestižní rodiny Xray vlastníků s přímou podporou a servisem z Xray továrny. XRAY vám přináší nejvíce set-upů na RC webu, denní závodní zprávy a nejnovější vývoj produktů. Pokud máte jakékoliv dotazy, problémy nebo připomínky, můžete požádat Xray Support Team nebo jakékoliv XRAY Factory Team Driver na fóru o podporu xray. Můžete dokonce nahrát vlastní set-up list nebo stáhnout z tisíců různých set-up listů, které jsou k dispozici z celého světa v exkluzivní XRAY Virtual Set-up databázi. A to je jen začátek VIP zacházení, které dostanete spojením s Týmem Xray.